Září

Čtyřleté volební období končí. V tomhle videu jsem obešel pár míst, která jsme už na Trojce proměnili. Zašel jsem ale i na místa, na jejichž rekonstrukci pracujeme. Jde o krátké shrnutí naší práce i slibů, se kterými jdeme do voleb. Video má necelé dvě minuty, ale uteče to rychle.
Pokud jste s námi byli spokojeni , budu rád, když podpoříte naši kandidátku č. 7 – TOP 09, Starostové a nezávislí s podporou Žižkov nejen sobě. Volby jsou už tento pátek a sobotu.
 


Získali jsme pozemky pod Parukářkou a největší podíl na tom má Tomáš Mikeska, který se o ně pro Prahu 3 pokoušel už v 90. letech.
Dnes tady připravujeme příjemný park. Bude mít necelé 2 hektary, bude v něm lesní školka a komunitní zahrada. Chceme vytvořit místo, kde člověk na chvíli zapomene, že se nachází v centrální části Prahy.
 


Restaurace, hospody a kavárny dostaly během covidu tvrdou ránu. Na radnici jsme je proto chtěli podpořit a před prázdninami jsme vyhlásili soutěž Můj oblíbený podnik. Nominovat oblíbenou kanvárnu nebo hospodu mohl kdokoliv. Během prázdnin pak běželo hlasování.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích (hospoda, restaurace, vinárna a kavárna, cukrárna, pekárna) a třech oblastech (západní Žižkov, východní Žižkov a Vinohrady). Hlasování se účastnilo necelých 2000 obyvatel Prahy 3. Tady jsou první místa za každou oblast a kategorii.
- Vinohrady – Vinotéka, vinárna a galerie U Posledního soudu, Praha 3 a Antonínovo pekařství
- západní Žižkov – Bar Behind the Curtain a Cafe spirit
- východní Žižkov – Vino Fino - bistrotéka a Dobrotéka
Dnes jsme objeli půlku z nich a předali jim samolepky a diplomy.
Nejvíce hlasů ze všech získala Dobrotéka z Koněvovy z ulice. Do říjnových Radničních novin připravujeme představení každé z oceněných provozoven.
 Tenhle javor původně rostl na Tachovském náměstí. Bylo jasné, že při plánované revitalizaci náměstí bude pokácen. Mojí ženu napadlo, že bychom ho mohli zkusit přesadit. Začal jsem tenhle nápad řešit se starostou Jiřím Ptáčkem. Po průzkumu jsme věděli, že je pravděpodobné, že strom přesazení zvládne. Byla by škoda ho pokácet a řekli jsme si, že za pokus to stojí. Jednou za čas chodím na náměstí Winstona Churchilla kontrolovat, jak se mu daří. Podle všeho je z nejhoršího venku.


Dneska proběhlo poslední zastupitelstvo v tomto volebním období, tak jsme se společně vyfotili koalice i opozice.
Tahle koalice po dlouhé době vydržela celé volební období a nerozpadla se. Naposledy se to povedlo v letech 2002-2006, kdy nám po celé volební období vládla ODS s ČSSD.
 


O Žižkově bylo v minulosti natočeno poměrně dost dokumentárních filmů a nyní se objevil další. MALÉ DĚJINY ŽIŽKOVA (režie: Petr Zahrádka) odvysílá v úterý 13.9. ve 22:10 hodin ČT2. Kdo to nestihne, může to dohnat zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/13521533199-male-dejiny-zizkova/?fbclid=IwAR1D459fgNrpWbUFk0XyrBJC_2fWe2toQLHso35ry-k7kbKRQR3-6a4T41A


Armádní Muzeum Žižkov se po tříleté rekonstrukci na konci října otevře veřejnosti.
Kromě zbrusu nové, interaktivně pojaté expozice získají obyvatelé Prahy 3 také možnost dostat se z cyklostezky na Husitskou daleko lépe než dnes.
Tohle samozřejmě není zásluha radnice Prahy 3, ale vedení muzea, které po dohodě novou cestu zpřístupní v rámci otevírací doby.
Patří jim za to velký dík!
 


Do skauta jsem vstoupil před 31 lety. Když jsem se po letech stal vedoucím, byl mým svěřencem Vojtěch Zelenka - kandidát na starostu MČ Praha 22. I on později dorostl a převzal úlohu vedoucího.
Před 10 lety jsme se potkali ve vedení oddílu znovu. Jako jedni z prvních v Praze jsme založili skautský oddíl zaměřený na předškoláky. Oddíl pořád funguje a za tu dobu jím prošla téměř stovka dětí. Já i Vojta jsme stále u toho.
V letošních komunálních volbách oba kandidujeme z prvního místa na kandidátce. Oba se chceme stát starostou. Já v Praze 3 a Vojta v Praze 22.

Náhoda? Nemyslím si.


Zobrazit vše